Okna typu drewnianego – najlepszy wybór dla klientów z wymaganiami

Miłośnicy okien tworzonych z drewna to w wielu przypadkach osoby, które są nastawione na naturalne, dobrze sprawdzone rozwiązania, nie uznając kompromisowych rozwiązań. Czy słusznie?

Z pewnością drewniane okna mają tę zasadniczą przewagę nad wyrobami z PCV, że w naturalny sposób zapewniają prawidłowy tryb krążenia powietrza w pomieszczeniach. Nie musi to wcale znaczyć, że są produktami nieszczelnymi. Trzeba mieć na uwadze, że również okna PCV nie powinny być przez cały czas szczelnie zamknięte, ponieważ sprzyja to zawilgoceniu. Dlatego w licznych wariantach są instalowane specjalne odpowietrzniki, co na ogół nie jest konieczne w przypadku okien drewnianych.
Niekwestionowaną zaletą okien wykonanych z drewna jest to, że mogą być zakładane w niemal wszystkich typach budynków. Trudno natomiast wyobrazić sobie dom wystylizowany na góralską chatę z oknami PCV… Wbrew pozorom, okna drewniane również są bardzo trwałe, choć wymagają okresowej konserwacji, zwłaszcza w mocno nasłonecznionych budynkach. Można za to malować je na dowolny kolor, co nie jest możliwe w przypadku plastikowych okien. Użytkownicy drewnianych okien zwracają uwagę, że ich największą zaletą jest naturalny charakter materiału, z którego je wykonano. Gwarantuje on poczucie ciepła i cieplnej przytulności oraz posiada liczne estetyczne walory. Co jest zrozumiałe, za tego typu atuty trzeba płacić. Zdecydowanie największą wadą okien z drewna dla wielu osób będzie ich cena, w szczególności w przypadku wyrobów mających ugruntowaną pozycję na rynku firm, które wykorzystują najlepsze elementy. Wypadałoby też poza tym zapamiętać, że okna to inwestycja na dłuższy czas. Wysoce prawdopodobnym jest, że nawet i nasze dzieci nie będą zmuszone ich zmieniać na nowszy typ z powodu wyeksploatowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>